--- Blog | BOCR Trading - Strana 3
Volejte 381 679 988
Po - Pá 7:00 - 15:00

Blog

Tipy a rady pro dům, zahradu a zavlažování

Tajemství věžových vodojemů

Věžové vodojemy. Někdy podivné stavby trčící do nebes na mnoha místech po celé republice. Dříve měly své podstatné využití. Postupně je nahrazovaly jiná řešení, a tak se z řady z nich staly pouze stavby bez využití. Zároveň se staly charakteristickým symbolem mnoha měst. V jiných případech si s tím jejich majitelé poradili a našli pro vodojem nové využití.

Hospodaření s dešťovou vodou se vyplatí nejen domácnostem

Přestože je letošní rok sušší než předchozí, hospodaření s dešťovou vodou se stále vyplatí. A to nejen domácnostem. Zachytáváním dešťové vody a jejim následným využíváním můžete pokrýt značnou část spotřeby vody nejen na zahradě, ale i v domácnosti. Pojďme se podívat na možnosti zachytávání dešťové vody.

8 možností využití užitkové vody nejen v domácnosti

Někteří si stěžují, že užitkové vody ubývá, a tak nemá smysl se zabývat jejím sběrem a shromažďováním. Jiní pochopili, že využíváním užitkové vody nejen zamezí plýtváním pitné vody, ale také ušetří tisíce i desetitisíce korun ročně. Využívání užitkové vody, a to se nebavíme pouze o vodě dešťové, se opravdu vyplatí. Podívejte se, jakými způsoby můžete užitkovou vodu využít.

Zajímavost: Vývoj kanalizace v čase

Spláchnout záchod, vyprat pračku a vůbec všeobecně kanalizace je pro nás běžnou součástí života. Ale vždycky tomu tak nebylo. Přesto počátky kanalizačních systémů datujeme až do let před naším letopočtem. Pojďme se společně podívat na krátký průřez historií kanalizace.

Jak vybrat domácí čističku odpadních vod

Jak řešit problematiku odpadních vod, pokud k vašemu domu či rekreačnímu objektu nevede kanalizace? Jedním z řešení je čistička odpadních vod (ČOV). Na trhu najdete nepřeberné množství druhů a vyznat se v tom pro laika není nic jednoduchého. Pojďme se tedy podívat na to, jak domovní čističky odpadních vod fungují, k čemu slouží a také jak postupovat při jejím výběru.

Nemůžete mít vodoměr přímo v domě? Vodoměrná šachta je řešením

Stavíte dům a úřady vám neumožňují umístit vodoměr přímo do domu? Pak se vám bude hodit vodoměrná šachta. K umístění vodoměrné šachty nepotřebujete ani stavební povolení a montáž zvládnete i svépomocí. A těch výhod je mnohem více. Pojďme se podívat, jak to funguje.