Volejte 381 679 988
Po - Pá 07:00 - 15:00

Blog

Tipy a rady pro dům, zahradu a zavlažování

Jak podat žádost o dotaci Dešťovka

Jak podat žádost o dotaci Dešťovka

Jak jistě víte, od října roku 2018 můžete čerpat druhou vlnu dotací Dešťovka. Přijímání žádostí do programu je v plném proudu, a tak se pojďme podívat na to, co všechno obnáší. Podání žádostí probíhá online a skládá se z několika nezbytných kroků, který ale bez potíží zvládnete.

Čerpejte dotace za využívání dešťové vody

Čerpejte dotace za využívání dešťové vody

Chystáte se začít využívat dešťovou vodu? Až polovinu nákladů na pořízení nádrže a dalšího příslušenství vám může stát přispět prostřednictvím dotace Dešťovka. Dotace můžete čerpat celkem ve třech různých programech.

Kam umístit retenční nádrž na dešťovou vodu

Kam umístit retenční nádrž na dešťovou vodu

Pokud stavíte nový rodinný dům, máte při umisťování nádrže na dešťovku přeci jen volnější ruku. Ve starší zástavbě či v postavených rodinných či rekreačních domech tolik možností na umístění nádrže nemáte. V každém případě je potřeba držet se určitých pravidel, abyste například neporušovali některou z vyhlášek a abyste zajistili co nejdelší životnost vaší nádrže.

Tajemství pitné vody

Tajemství pitné vody

Z kohoutků nám doma teče čiré zlato. Ne každý má to štěstí pustit si doma pitnou vodu, kdykoliv se mu zlíbí. Jako firma pomáháme lidem, městům i dalším institucím k lepšímu hospodaření s vodou. Ačkoliv naše nádrže a kanalizační systémy slouží především k hospodaření s užitkovou a odpadní vodou, ve finále jde o úsporu té nejcennější vody - pitné. V čem se skrývá tajemství pitné vody?

6 zajímavostí o vodě, o kterých jste možná netušili

6 zajímavostí o vodě, o kterých jste možná netušili

V České republice i dalších vyspělých zemích je pro nás voda naprostou samozřejmostí. Jednoduše otočíme vodovodním kohoutkem a máme pitnou vodu. Pro jiné je tento fakt nepředstavitelný, natož pitnou vodou například splachovat záchod. Další lidi naopak překvapuje to, že přestože si můžeme pitnou vodu kdykoliv napustit z kohoutku, jezdíme ji kupovat balenou i několik kilometrů do obchodu. Samozřejmě každý má možnost volby. My se ale nyní podíváme na deset zajímavostí o vodě, o kterých jste předtím možná neměli ani ponětí.

Tajemství věžových vodojemů

Tajemství věžových vodojemů

Věžové vodojemy. Někdy podivné stavby trčící do nebes na mnoha místech po celé republice. Dříve měly své podstatné využití. Postupně je nahrazovaly jiná řešení, a tak se z řady z nich staly pouze stavby bez využití. Zároveň se staly charakteristickým symbolem mnoha měst. V jiných případech si s tím jejich majitelé poradili a našli pro vodojem nové využití.