Volejte 381 679 988
Po - Pá 7:00 - 15:00

Blog

Tipy a rady pro dům, zahradu a zavlažování

Jak správně vybrat nádrž na vodu

Velká spotřeba vody (cca 130 litrů na osobu denně), nedostatek vody v určitých oblastech a mnoho dalších důvodů vede k trendu využívání dešťové vody nejen na zahrádkách, ale i v domácnostech. Abyste mohli dešťovou vodu sbírat, uchovávat a dále využívat, potřebujete nějakou nádrž. Obecně máte na výběr ze dvou základních typů, a to nadzemní a podzemní nádrže. Vše se odvíjí od vašich preferencí a možností.

Jak ušetřit díky užitkové vodě

Uvažujete nad využíváním užitkové vody? Nejen že ušetříte trochu pitné vody, kterou se obecně všude dost plýtvá, ale také rapidně ulehčíte vašim peněženkám. K čemu všemu můžete užitkovou vodu využívat a jak byste s ní mohli co nejefektivněji hospodařit? Na to se pojďme společně podívat.

Jak hospodařit s dešťovou vodou v problematických lokalitách

Využívání dešťové vody se těší čím dál větší popularitě. K jejímu získávání slouží speciální nádrže, které vodu sbírají přímo z okapů. Ne všude je ale k dispozici dostatek místa pro klasické nadzemní či podzemní nádrže, ať už z důvodu nevyhovujícího terénu nebo hotové zástavby, která neumožňuje jejich instalaci. Je to přesně váš problém? I tak známe způsob, jak získávat a hospodařit s dešťovkou.

Zelený trávník není zadarmo: Jak ho správně zavlažovat?

Letní měsíce většinou bývají suché a dají našim trávníkům zabrat. Stačí pár dní bez deště a trávník má místo zelené barvy barvu žlutou. Co s tím? Pokud bazírujeme na tom, že náš trávník bude i v suchém létě zelený, musíme ho v zelené barvě udržovat zavlažováním. Ale zase to na druhou stranu nesmíme přehánět. Týdenní dávka pro trávník by měla být okolo 35 - 40 mm.