Volejte 381 679 988
Po - Pá 7:00 - 15:00

Blog

Tipy a rady pro dům, zahradu a zavlažování

Mimořádná letní sleva

Unikátní promokód platný jen do konce tohoto léta.

Vyplatí se pořídit si nádrž na dešťovou vodu?

Mnoho lidí si zejména na sociálních sítích často stěžuje, že neprší, nemají vodu v sudech apod. Pravděpodobně reagují na aktuální stav, kdy je několik dní v kuse sucho, protože statistiky ukazují něco jiného. Vyplatí se tedy pořídit si nádrž na dešťovou vodu a tu následně využívat? Nebo mají uživatelé sociálních sítí pravdu?

Co je to šedá voda a jak ji využít

V domácnostech se setkáváme s tzv. šedou vodou. Ta ve většině případů končí v kanalizaci. Ale i tu můžete následně za určitých předpokladů využít v rámci domu. Co je to šedá voda, jak se liší od dešťové vody a jak ji využít? Pojďme se na to společně podívat.

Jak na správné zalévání zahrady

Máte-li zahradu, pak vám je jasné, že bez zalévání se neobejdete. Zda zaléváte dešťovou vodou, či nikoliv, nyní není podstatné. V tomto článku se podíváme na to, jak co nejefektivněji zalévat svou zahradu.

Jak zachytávat dešťovku

Někdo to stále využívá, jiným to nestačí. Plastové a plechové sudy pod okapy pomalu ale jistě mizí ze zahrádkářských kolonií. U novostaveb je už nenajdete. Nahrazují je propracovanější systémy. Je to z důvodu, že roste cena pitné vody a lidé hledají nové způsoby jak pitnou vodu ušetřit a neplýtvat jí. Například jen na splachování záchoda padne téměř polovina veškeré spotřebované pitné vody.

Na co si dát pozor při využití dotace Dešťovka

Nechcete plýtvat pitnou vodou na zálivku zahrady, případně na splachování WC, ale kapacita sudu vám na zálivku celé zahrady bohužel nevystačí. Pořizovací náklady na řešení sběru dešťové vody se vyšplhá do desetitisíců. Nabízí se využít možnosti dotace Dešťovka, jejíž druhá vlna je v plném proudu. Pojďme se podívat na několik věcí, na které byste si měli dát pozor.