OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

kanalizace, odvodnění, vodovody

Úvodní stránka » ČOV » Osazení ČOV do terénu

Osazení ČOV do terénu

Konstrukce nádrže ČOV AT6 - 8 je navržena tak, aby nádrž, bez dalších stavebních nebo statických opatření, odolala tlaku zeminy po zasypání, resp. obetonování, pokud projektant neurčí jinak. Horní okraj ČOV by měl být cca 5 až 10cm nad upraveným terénem.

Osazení ČOV do terénu - výkres

Rozměry nádrže:

D nádrž - průměr nádrže

V nádrž - výška nádrže

 V přítok - výška spodní hrany přítokové trubky

V odtok - výška spodní hrany odtokové trubky

DN - průměr nátokové, odtokové trubky 

 

Pro osazení ČOV je nutné vykopat stavební jámu s příslušnými půdorysnými rozměry a vybetonovat podkladovou, železobetonovou desku s rovností cca 5mm. Tloušťka železobetonové desky musí odpovídat únosnosti podkladové zeminy (cca 150-200mm) a velikosti ČOV. Beton je třeba vyztužit ocelovou kary sítí 8x100x100mm. Poté se obsype zeminou. Při obsypání je nutné postupovat rovnoměrně po zhutňovaných vrstvách výšky 300mm. Doporučujeme zeminu po vrstvách důkladně prolít vodou a ČOV postupně napouštět. Zemina nesmí obsahovat kameny, stavební materiál a ostatní předměty. Mohly by mechanicky poškodit plastovou nádrž ČOV.

Nádrž není dimenzována na případné další zatížení, způsobené tlakem pneumatik vozidel apod.. Kryt ČOV je nepochůzný. ČOV proto nedoporučujeme umisťovat do těsné blízkosti dveří, pod okna či balkóny.

Součástí strojního zařízení k ČOV je dmychadlo, které pomocí ventilů umístěných v ČOV vhání do nádrže vzduch. Dmychadlo se umísťuje do 5m od nádrže, avšak není přímo její součástí. Ideálními prostory jsou garáže, sklepy, kryty do vnějšího prostředí, nebo šachta na dmychadlo, kterou lze najít v Příslušenství ČOV

  logo


 

Ceník platný pro rok 2018

cenové nabídky
a objednávky 

Lukáš Zemen
telefon: 381 679 988
mobil:   602 123 181
e-mail:  zemen@bocr.cz 

fakturační adresa

BOCR Trading s.r.o. 
Průmyslová 798
391 02  Planá nad Lužnicí  

Elektronická fakturace

Další kontakty a informace

Reference

Napište nám

Všeobecné obchodní podmínky